Input:

Predaj služobného auta zamestnancovi

21.12.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Ako zamestnávateľ by sme chceli predať služobné auto zamestnancovi. Zaujíma ma, či cena za ktorú auto zamestnanec kúpi od nás, bude vo výplate ako nepeňažný príjem, z ktorého budú zrazené odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne a preddavková daň?

Podľa § 2 písm. c) ZDP príjmom je peňažné plnenie a nepeňažné plnenie dosiahnuté aj zámenou, ocenené cenami bežne používanými v mieste a v čase plnenia alebo spotreby, a to podľa druhu, kvality, prípadne miery opotrebenia predmetného plnenia. T.j. ak zamestnancovi predáte

 
Rozbaliť všetkoZabaliť všetko

 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: